• AKNE TEDAVİSİ

Akne Tedavisi
için zaman kaybetmeyin!

Aknelerin geçmesini beklemeyin!

Akne Tedavisi

Aknelerin geçmesini beklemeyin! Akne kadın ve erkek için en önemli cilt problemlerinden birisini ifade eder. Beden sağlığı açısından tehdit edici bir unsur olmasa da, ruh sağlığı bakımından insanı etkileyebilir. Dış görünümün giderek daha fazla değer kazandığı çağımızda akne lekelerinin kendiliğinden geçmesini beklemek sosyal hayata yönelik çekingen yaklaşmamıza neden olabilir. Akne tedavisiyle kısa sürede temiz bir cilde sahip olup sosyal hayata dair daha istekli ve heyecanlı katılım gösterebiliriz.

Akne lekeleri neden meydana gelir?

Akne ile ilgili lekelerin oluşmasının temel sebebi, hormon dengesindeki bozukluklardır. Bununla beraber beslenme alışkanlıkları da akneye sebebiyet verebilir. Stres ve kötü bir yaşam tarzı, cilt lekelerinin oluşmasına neden olabilir. Sanıldığının aksine aknelerin meydana geldiği cilt temizlik ve bakımdan yoksun olan cilt değildir.

Temiz ciltlerde de akne meydana gelebilir. Özellikle cilt temizliğinin yanlış yapılması halinde cildin savunmasız hale gelmesi akne veya değişik cilt problemlerine meydan verebilir.

Akne tedavisi için neler yapılabilir?

Günümüzde cilt problemlerinin en kısa sürede çözümüne yönelik farklı etdavi yöntemleri üzerinde çalışılıyor. Bu tedavi yöntemlerinden en iyisi ve olumlu sonuç vereni, lazer tedavisidir. Lazer sayesinde cilt altına öbeklenen lekelerin kaynağının kurutulması sağlanabiliyor. Ayrıca lazerden farklı yöntemlerle de akne tedavisinin yapılabilmesi mümkündür.

Cildin alt ve üst tabakalarının yenilenmesini sağlayan dermastamp uygulaması bunlardan biridir. Bu uygulamalar sayesinde ciltteki akne lekelerinin yoğunluğuna göre değişmekle beraber ortalama sekiz seansta temiz bir cilde sahip olunabilir.

Uzman kadro ve kurum

Akne lekelerinden kurtulabilmek için uzman kurumlardan yardım alınması önemlidir. Hijyene dikkat eden ve cildin hassasiyetine göre en iyi uygulama yöntemine karar verebilecek deneyime sahip kurumlardan alınacak tedavilerin sonuçları olumlu olabilir. Ciltle ilgili tedaviler için kullanılan cihazların sertifikalı olması, kullanıma dair yetişmiş elemanların istihdam edilmesi ve kişiye özel çözümlerin üretilebilmesi işin ehli kurumlar tarafından verilebilir.

Akne ve sivilce lekelerinden kurtularak sosyal yaşama daha aktif katılın! Fiziksel görünümünüzü gölgeleyen tüm cilt lekelerinden kurtulabilmek için kurumumuzla hemen iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Talep Et
Telefon: (0212) 299 70 84

Epikalazer