• İĞNELİ EPİLASYON

İğneli Epilasyon
tedavisinde uzman ekibimizle yanınızdayız.

Günümüzde de kullanılmaya devam etmektedir. Lazer epilasyonun bazı bölgelerde uygulama yapmaya müsait olmaması iğneli epilasyon yönteminin kullanılmasını gerekli kılmaktadır.

İğneli Epilasyon İle İstenmeyen Tüylere Son!

Lazer epilasyon yönteminden önce istenmeyen tüylerden kurtulmak için tercih edilen tek yöntemdi. Günümüzde de kullanılmaya devam etmektedir. Lazer epilasyonun bazı bölgelerde uygulama yapmaya müsait olmaması iğneli epilasyon yönteminin kullanılmasını gerekli kılmaktadır. Ayrıca, lazerin göremediği açık renkli ve beyaz tüylerin yok edilmesinde de halen iğneli yöntem kullanılmaktadır.

İğneli epilasyon nasıl gerçekleşir?

İğneli epilasyon uygulamasının kendisine özel aleti ve alet ucuna takılan çok ince iğnesi bulunmaktadır. Bu iğneyle istenmeyen bölgedeki tüylerin köklerine elektrik akımı gönderilir. Böylece tüylerin dökülmesi sağlanır. Uygulamanın en iyi sonucu vermesi için istenmeyen bölgede yer alan tüm tüylere teker teker uygulanması gerekir.

Kulak içi, kaş altı, burun veya gözlere yakın yerlerdeki tüyler için en iyi çözüm iğneli epilasyondur. Bu bölgelere lazerle müdahale etmek bazı riskler taşıyabilir. Dolayısıyla daha dar alanlarda epilasyon esnekliği sunan iğneli yöntemin kullanılması önem arz eder. İğneli epilasyon sonrasında ciltte herhangi bir ağrı ve sızı yaşanmaz. Uygulama esnasında rahatsız etmeyen ufak sızılar duyulabilir. Uygulama öncesinde cilt dezenfekte edilir ve cilt gözenekleri iyice açılır. Daha sonra uygulamaya geçilir.

Uygulama için kullanılan iğnelerin kişiye özel ve tek kullanımlık olması gerekir. Birinde kullanılan iğnelerin ikinci bir kişi için kullanılması sağlık açısından önemli riskler taşır. Bu nedenle iğneli epilasyonun yapılacağı yerin kurumsal bir yer olması lazımdır. Sağlık bakanlığına bağlı olarak çalışması gereken kurumun yetkin uzmanlara sahip olmalıdır.

İğne mi, lazer mi?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylere müdahale için seçilebilecek en iyi yöntemdir. Günümüzde de en gelişmiş uygulama olarak bilinir. Lazer epilasyonla çok kısa sürede istenmeyen tüylere çözüm sunulabilir. Ancak lazer epilasyon uygulaması sırasında renkli kıllar ve beyazlar ortadan kaldırılamaz. Lazerin bunları görmemesi bir eksikliktir. Bu eksik ise, iğneli epilasyonla kapatılabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken husus, lazerin görmediği kılların rahatsız edici seviyede olup olmadığıdır. Ayrıca hassas bölgelerdeki tüyler için de iğneli epilasyon kullanılması gerekir.

Sonuç olarak; iğneli ve lazer epilasyonun kullanım amaçları farklılık arz eder. Amaca göre iki yöntemden birisi tercih edilebilir.

Randevu Talep Et
Telefon: (0212) 299 70 84

Epikalazer